O Autorze

 
 

DANE

Nazwisko: Arkadiusz Niemirski

Urodzony: 1-10-1962

Zamieszkały: okolice Warszawy

Wykształcenie: wyższe


Kontakt

Email: arkadiusz@niemirski.com


Ulubione

Książki: wiele

Pisarze: wielu

Muzyka: Procol Harum, Marillion, Fish, E.Clapton, L.Cohen, J.S.Bach, G.Mahler, E.Elgar, M.Bruch, P.Gabriel

Filmy: “Kariera Nikodema Dyzmy”, “Wniebowzięci”, “007”, “Heat”, “One flew over the cuckoo’s nest”, “Smoke”, “Eyes wide shut”

Aktorki: Ch.Theron, D.Moore, S.Bullock, H.Swank, R.Arquette, B.Moynahan

Aktorzy: R.Wilhelmi, J.Nicholson, G.Hackman, H.Keitel, R.De Niro, B.Willis, T.Lee-Jones, P.Brosnan

Sport: piłka nożna, boks (wyłącznie zawodowy)

 
 

W latach osiemdziesiątych pisałem skecze satyryczne oraz występowałem na estradzie w kabarecie pod nazwą “kabaret i...”, który założyłem z kolegą Darkiem Olakiem jeszcze w czasach licealnych; ostatni profesjonalny występ miał miejsce w Siedlcach w 1991 (wspólnie z J. Filarem). Przez kilka lat współpracowaliśmy z III Programem Polskiego Radia (gościnnie w audycjach rozrywkowych kabaretu DŁUGI: “To się nadaje” i “Móżdżek po polsku”). Zdarzały się też epizody w TVP 1, co zawdzięczamy uprzejmości satyryka Pawła Dłużewskiego.


W latach dziewięćdziesiątych obroniłem tytuł magistra Zootechniki, potem pracowałem w instytucie naukowym; otworzyłem nawet przewód doktorski z dziedziny ekologii, lecz ostatecznie zrezygnowałem z kariery naukowej, by zająć się twórczością literacką (1999). Współpracowalem i współpracuję z prasą lokalną oraz magazynami muzycznymi (Tylko Rock,
Teraz Rock). Jako Niemirski uprawiam od czasu do czasu publicystykę (Najwyższy Czas, Nowy Dziennik).


Do 2006 udało mi się stworzyć 16 tomów popularnej kontynuacji serii
Pan Samochodzik i... (WARMIA). Teraz zajmuję się wyłącznie “oryginalną” twórczością. I tak, w ostatnich latach ukazały się dwie detektywistyczne książki dla młodzieży Pojedynek detektywów i Testament bibliofila (OSSOLINEUM), dla dorosłych napisałem zbiór opowiadań kryminalnych Zbrodnia prawie doskonała (FABRYKA SŁÓW). Ostatnia moja powieść z dreszczykiem to Prowokator. 


Ciekawe linki